ASMT-RH45-AQ502
Contact Now
ASMT-RH45-AQ502
Category : Optoelectronics LED Indication - Discrete
Wavelength - Dominant : -
Millicandela Rating : -
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Current - Test : 20mA
Mounting Type : Surface Mount
Height (Max) : 0.45mm
Lens Style : Rectangle with Flat Top
Viewing Angle : 145°
Wavelength - Peak : -
Configuration : Standard
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Size / Dimension : 1.60mm L x 0.80mm W
Lens Color : White
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : -
Product Status : Active
Features : -
Lens Size : 1.10mm x 0.80mm