FL1P-8QW-2-B24V
Contact Now
FL1P-8QW-2-B24V
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC/DC
Termination Style : Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Current : 15mA
Millicandela Rating : 2000 ~ 3000mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.31" (8.00mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Domed Top
Viewing Angle : 35°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Blue
Package : Bulk
Lens Color : Blue
Product Status : Active
Ingress Protection : IP50
Features : -
Lens Size : 9.20mm Dia
Lens Transparency : -
Series : FL1P
Mfr : Mallory Sonalert Products Inc.
Voltage : 24V
Base Product Number : FL1P-8
Description : LED BLU 8MM SNAP 24VAC/DC STK
Contact Now
LED Panel Indicator Blue 35° 24V 15mA Wire Leads - 7.3" (185.42mm)