FL1M-8SJ-3-G110V
Contact Now
FL1M-8SJ-3-G110V
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : PC Pin
Current : 20mA
Millicandela Rating : 8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.31" (8.00mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Domed Top
Viewing Angle : 180°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green
Package : Bulk
Lens Color : Green
Product Status : Active
Ingress Protection : IP65
Features : -
Lens Size : -
Lens Transparency : -
Series : FL1M
Mfr : Mallory Sonalert Products Inc.
Voltage : 110V
Base Product Number : FL1M-8
Description : LED GRN 8MM NUT 110VAC/DC STK
Contact Now
LED Panel Indicator Green 180° 110V 20mA PC Pin