QS121XXHR220
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC
Termination Style : Solder Lug
Current : 3mA
Millicandela Rating : 6000mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.472" (12.00mm)
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Red
Package : Bulk
Lens Color : Red
Features : -
Lens Size : 14.00mm Dia
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 220V
Base Product Number : QS121XXHR
Description : INDICATOR 12MM FIXED HI RED 220V
Contact Now
LED Panel Indicator Red Diffused 45° 220V 3mA Solder Lug