FL1M-12CW-1-R2V
Contact Now
FL1M-12CW-1-R2V
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC/DC
Termination Style : Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.47" (12.00mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : 150°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Red
Package : Bulk
Lens Color : Red
Product Status : Active
Ingress Protection : IP65
Features : -
Lens Size : -
Lens Transparency : -
Series : FL1M
Mfr : Mallory Sonalert Products Inc.
Voltage : 2V
Description : LED RED 12MM NUT 2VAC/DC STK
Contact Now
LED Panel Indicator Red 150° 2V 20mA Wire Leads - 7.3" (185.42mm)