QS121XXHG110
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC
Termination Style : Solder Lug
Current : 6mA
Millicandela Rating : 1200mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.472" (12.00mm)
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green
Package : Bulk
Lens Color : Green
Features : -
Lens Size : 14.00mm Dia
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 110V
Base Product Number : QS121XXHG
Description : INDICATOR 12MM FIXED HI GRN 110V
Contact Now
LED Panel Indicator Green Diffused 45° 110V 6mA Solder Lug