Q22F5AGXXSG28AE
Contact Now
Q22F5AGXXSG28AE
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC/DC
Termination Style : Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current : 40mA
Millicandela Rating : 980mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.87" (22.10mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : -
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green
Package : Bag
Lens Color : Green
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Features : -
Lens Size : 18.00mm Dia
Lens Transparency : Diffused
Series : Q22
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 28V
Base Product Number : Q22F5AGXXSG
Description : INDICATOR 28V 22MM FLUSH GREEN
Contact Now
LED Panel Indicator Green Diffused 28V 40mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)