A6X30142308
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC
Termination Style : Spring Terminal
Current : -
Millicandela Rating : 900 ~ 1800mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.88" (22.30mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : -
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green
Package : Box
Lens Color : Green
Product Status : Active
Ingress Protection : IP20, IP66, IP67, IP69, IP69K, NEMA 1, 2, 3, 3R, 4, 4X, 12, 13
Features : -
Lens Size : 22.00mm Dia
Lens Transparency : Diffused
Series : 3SU1
Mfr : Siemens
Voltage : 230V
Base Product Number : A6X30142
Description : INDICATOR LIGHT. GREEN
Contact Now
LED Panel Indicator Green Diffused 230V Spring Terminal