Q6R1CXXW24E
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Solder Lug
Current : 20mA
Millicandela Rating : 1200mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.24" (6.10mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Domed Top
Viewing Angle : 100°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : White
Package : Bulk
Lens Color : White
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Features : -
Lens Size : 3mm, T-1
Lens Transparency : Diffused
Series : Q6
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 24V
Base Product Number : Q6R1CXXW
Description : INDICATOR 24V 6MM RECESSED WHT
Contact Now
LED Panel Indicator White Diffused 100° 24V 20mA Solder Lug