Q16F1CXXG12E
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 5mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.63" (16.00mm)
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green
Package : Bulk
Lens Color : Green
Features : -
Lens Size : 10.00mm Dia
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 12V
Base Product Number : Q16F1CXXG
Description : INDICATOR 12V 16MM FLUSH GREEN
Contact Now
LED Panel Indicator Green Diffused 100° 12V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)