Q16F1BXXY24E
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 4mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.63" (16.00mm)
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Yellow
Package : Bulk
Lens Color : Yellow
Features : -
Lens Size : 10.00mm Dia
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 24V
Base Product Number : Q16F1BXXY
Description : INDICATOR 24V 16MM FLUSH YELLOW
Contact Now
LED Panel Indicator Yellow Diffused 100° 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)