Q14P3BXXW12E
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 1000mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.55" (13.97mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Domed Top
Viewing Angle : 100°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : White
Package : Bag
Lens Color : White
Features : -
Lens Size : 10.00mm Dia
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 12V
Base Product Number : Q14P3BXXW
Description : LED PM INDICATOR PROMINENT WHITE
Contact Now
LED Panel Indicator White Diffused 100° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)