HFVLU120LR-PLLRD
Contact Now
HFVLU120LR-PLLRD
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC/DC
Termination Style : Screw Terminal
Current : -
Millicandela Rating : -
Panel Cutout Dimensions : 1.18" (30.00mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : -
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Red
Package : Box
Lens Color : Red
Product Status : Active
Ingress Protection : -
Features : -
Lens Size : -
Lens Transparency : -
Series : -
Mfr : c3controls
Voltage : 120V
Base Product Number : HFVLU120
Description : HAZ LOC 120V LED RED LIGHT
Contact Now
LED Panel Indicator Red 120V Screw Terminal