QS103XXY24
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 20mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.394" (10.00mm)
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : 30°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Yellow
Package : Bulk
Lens Color : Yellow
Features : -
Lens Size : 12.00mm Dia
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 24V
Base Product Number : QS103XXY
Description : INDICATOR 10MM FIXED YE 24V WIRE
Contact Now
LED Panel Indicator Yellow Diffused 30° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)