QS101XXHB220
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC
Termination Style : Solder Lug
Current : 3mA
Millicandela Rating : 1600mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.394" (10.00mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : 45°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Blue
Package : Bulk
Lens Color : Blue
Product Status : Active
Ingress Protection : -
Features : -
Lens Size : 12.00mm Dia
Lens Transparency : Diffused
Series : QS
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 220V
Base Product Number : QS101XXHB
Description : INDICATOR 10MM FIXED HI BLU 220V
Contact Now
LED Panel Indicator Blue Diffused 45° 220V 3mA Solder Lug