QS103XXHY220
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC
Termination Style : Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current : 3mA
Millicandela Rating : 380mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.394" (10.00mm)
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Yellow
Package : Bulk
Lens Color : Yellow
Features : -
Lens Size : 12.00mm Dia
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 220V
Base Product Number : QS103XXHY
Description : INDICATOR 10MM FIXED HI YEL 220V
Contact Now
LED Panel Indicator Yellow Diffused 45° 220V 3mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)