QS123XXW12
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 1200mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.472" (12.00mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : 30°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : White
Package : Bulk
Lens Color : White
Product Status : Active
Ingress Protection : -
Features : -
Lens Size : 14.00mm Dia
Lens Transparency : Diffused
Series : QS
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 12V
Base Product Number : QS123XXW
Description : INDICATOR 12MM FIXED WH 12V WIRE
Contact Now
LED Panel Indicator White Diffused 30° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)