6091M5-12V
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : -
Termination Style : Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Current : -
Millicandela Rating : -
Panel Cutout Dimensions : 0.38" (9.65mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Domed Top
Viewing Angle : -
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green
Package : Bag
Lens Color : -
Product Status : Active
Ingress Protection : NEMA 13
Features : Oil Resistant
Lens Size : 9.90mm Dia
Lens Transparency : -
Series : 6091M
Mfr : Visual Communications Company - VCC
Voltage : 12V
Description : INDICATOR SOLID STATE GRN PNL MT
Contact Now
LED Panel Indicator Green 12V Wire Leads - 4.6" (116.84mm)