Q6F1BXXY24E
Termination Style : Solder Lug
Current : 20mA
Millicandela Rating : 8mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.24" (6.10mm)
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Yellow
Package : Bulk
Lens Color : Yellow
Features : -
Lens Size : 3mm, T-1
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 24V
Base Product Number : Q6F1BXXY
Description : INDICATOR 24V 6MM FLUSH YELLOW
Contact Now
LED Panel Indicator Yellow Diffused 100° 24V 20mA Solder Lug