LQ156M3LW01
Contact Now
LQ156M3LW01
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Obsolete
Package : Tray
Viewing Area : 344.16mm W x 193.59mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 15.6" (396.24mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Sharp Microelectronics
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel, 18-Bit (RGB)
Dot Pitch : 0.18mm W x 0.18mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 1920 x 1080
Description : LCD TFT 15.6" 1920X1080 FHD
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB) 15.6" (396.24mm) 1920 x 1080