LQ104V1DG51
Contact Now
LQ104V1DG51
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Obsolete
Package : Tray
Viewing Area : 211.20mm W x 158.40mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 10.4" (264.16mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Sharp Microelectronics
Backlight : CCFL
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel, 18-Bit (RGB)
Dot Pitch : 0.33mm W x 0.33mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 640 x 480 (VGA)
Description : LCD TFT 10.4" 640X480 VGA
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB) 10.4" (264.16mm) 640 x 480 (VGA)