E2266JS0C1
Contact Now
E2266JS0C1
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 60.09mm W x 30.70mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 2.660" (67.56mm)
Graphics Color : Black, Red, White
Touchscreen : -
Mfr : Pervasive Displays
Dot Pixels : 296 x 152
Display Mode : -
Interface : -
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Backlight : -
Base Product Number : E2266
Controller Type : -
Description : 2.66" EPD, SPECTRA, W.ITC
Contact Now
Graphic LCD Display Module Black, Red, White TFT - Electronic Paper Display (EPD) 2.660" (67.56mm) 296 x 152