HTT50A-TPR-BLM-B0-H6-CH-V5
Contact Now
HTT50A-TPR-BLM-B0-H6-CH-V5
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : Black
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Bulk
Viewing Area : 110.70mm W x 67.40mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 5" (127.00mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : Matrix Orbital
Backlight : -
Display Mode : Transmissive
Interface : HDMI
Dot Pitch : 0.14mm W x 0.14mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 800 x 480 (WVGA)
Base Product Number : HTT50A
Description : GRAPHIC TFT HDMI RGB 5.0V FULL C
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color HDMI 5" (127.00mm) 800 x 480 (WVGA)