E35RG63224LW2M320-R
Contact Now
E35RG63224LW2M320-R
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 70.08mm W x 52.56mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 3.5" (88.90mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : Focus LCDs
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : 24-Bit (RGB)
Dot Pixels : 320 x 240
Controller Type : HX8238
Description : LCD DISPLAY TFT 3.5" 320X240
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB) 3.5" (88.90mm) 320 x 240