EA TFT057-32BTS
Contact Now
EA TFT057-32BTS
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : White
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Bulk
Series : -
Diagonal Screen Size : 5.7" (144.78mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Display Visions
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Dot Pitch : 0.12mm W x 0.36mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 320 x 240 (QVGA)
Description : 5.7" TFT-24 BIT, W. PCAP
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB) I²C Parallel 5.7" (144.78mm) 320 x 240 (QVGA)