EVE2-38A-BLH-TPR
Contact Now
EVE2-38A-BLH-TPR
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : Black
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 96.84mm W x 25.10mm H
Series : EVE2
Diagonal Screen Size : 3.8" (96.52mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : Matrix Orbital
Backlight : -
Display Mode : Transmissive
Interface : SPI
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Dot Pixels : 480 x 116
Base Product Number : EVE2-38
Description : LCD DISPLAY TFT 3.8" 480X116
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI 3.8" (96.52mm) 480 x 116