EVE2-29A-BLM-TPN
Contact Now
EVE2-29A-BLM-TPN
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : Black
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 72.10mm W x 26.10mm H
Series : EVE2
Diagonal Screen Size : 2.9" (73.66mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Matrix Orbital
Backlight : -
Display Mode : Transmissive
Interface : SPI
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Dot Pixels : 320 x 102
Base Product Number : EVE2-29
Description : LCD DISPLAY TFT 2.9" 320X102
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI 2.9" (73.66mm) 320 x 102