SK-GEN4-32PT-AR
Contact Now
SK-GEN4-32PT-AR
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 48.60mm W x 64.80mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 3.2" (81.28mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : 4D Systems Pty Ltd
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : I²C, Parallel, TTL
Dot Pitch : 0.20mm W x 0.20mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 240 x 320
Base Product Number : SK-GEN4
Description : DISPLAY LCD TFT 3.2" 240X320
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, Parallel, TTL 3.2" (81.28mm) 240 x 320