SK-GEN4-35DCT-CLB
Contact Now
SK-GEN4-35DCT-CLB
Package : Box
Viewing Area : 49.00mm W x 73.40mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 3.5" (88.90mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Capacitive
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel/Serial
Dot Pitch : 0.15mm W x 0.15mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 480 x 320 (HVGA)
Base Product Number : SK-GEN4
Description : DISPLAY LCD TFT 3.5" 480X320
Contact Now
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel/Serial 3.5" (88.90mm) 480 x 320 (HVGA)