LXM1612-12-01
Contact Now
LXM1612-12-01
Category : Optoelectronics Ballasts, Inverters
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : LXM1612-12-xx
Size / Dimension : 4.96" L x 0.63" W x 0.31" H (126mm x 16mm x 8mm)
Mfr : Microsemi Corporation
Voltage - Input : 12V
Output : 1800V
Type : CCFL and UV Lamps
Description : MOD INVERTER CCFL DGTL SGL 12V
Contact Now
CCFL and UV Lamps Inverter 12V Input 1800V Output 4.96" L x 0.63" W x 0.31" H (126mm x 16mm x 8mm) Chassis Mount