CD74HCT123M96S5001
Contact Now
CD74HCT123M96S5001
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Multivibrators
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : 74HCT
Logic Type : Monostable
Supplier Device Package : 16-SOIC
Propagation Delay : 25 ns
Mfr : Texas Instruments
Independent Circuits : 2
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
Package / Case : 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Schmitt Trigger Input : No
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Current - Output High, Low : 4mA, 4mA