74F675ASCX
Contact Now
74F675ASCX
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Shift Registers
Function : Serial to Parallel, Serial
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : 74F
Logic Type : Shift Register
Supplier Device Package : 24-SOP
Output Type : Tri-State
Mfr : onsemi
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Package / Case : 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)