72V2101L10PFG
Contact Now
72V2101L10PFG
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 64-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 2.25M (256K x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 55mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Active
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 64-TQFP (14x14)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 72V2101
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 256KX9 6.5NS 64QFP
Contact Now
Synchronous FIFO 2.25M (256K x 9) Uni-Directional 100MHz 6.5ns 64-TQFP (14x14)