72V3623L10PFG
Contact Now
72V3623L10PFG
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 128-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 9K (256 x 36)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 400mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Active
Bus Directional : Bi-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 128-TQFP (14x20)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V3623
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO SYNC 256X36 128TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 9K (256 x 36) Bi-Directional 100MHz 6.5ns 128-TQFP (14x20)