72V84L15PA
Contact Now
72V84L15PA
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 72K (4K x 9 x 2)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Asynchronous
Current - Supply (Max) : 100mA
Data Rate : 40MHz
Programmable Flags Support : No
Package : Tube
FWFT Support : No
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 15ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 56-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V84
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO ASYNC 4KX9X2 56TSSOP
Contact Now
Asynchronous FIFO 72K (4K x 9 x 2) Uni-Directional 40MHz 15ns 56-TSSOP