72V3680L7-5PFI
Contact Now
72V3680L7-5PFI
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 128-LQFP
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : 576K (16K x 36)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 40mA
Data Rate : 133.3MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 128-TQFP (14x20)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 72V3680
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 16KX36 5NS 128TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 576K (16K x 36) Uni-Directional 133.3MHz 5ns 128-TQFP (14x20)