CY7C1446AV25-250BGI
Contact Now
CY7C1446AV25-250BGI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 36Mbit
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 209-FBGA (14x22)
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Clock Frequency : 250 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 2.625V
Access Time : 2.6 ns
Package / Case : 209-BGA
Memory Organization : 512K x 72
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : CY7C1446
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 36MBIT PAR 209FBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 36Mbit Parallel 250 MHz 2.6 ns 209-FBGA (14x22)