CY7C1382KV33-200AXC
Contact Now
CY7C1382KV33-200AXC
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 18Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 100-TQFP (14x20)
Memory Type : Volatile
Mfr : Infineon Technologies
Clock Frequency : 200 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.6V
Access Time : 3 ns
Package / Case : 100-LQFP
Memory Organization : 1M x 18
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : CY7C1382
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 18Mbit Parallel 200 MHz 3 ns 100-TQFP (14x20)