IR1150ISTRPBF
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) PFC (Power Factor Correction)
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Switching : 200kHz
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Supplier Device Package : 8-SOIC
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -25°C ~ 85°C
Voltage - Supply : 15V ~ 20V
Mode : Continuous Conduction (CCM)
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Current - Startup : 175 µA
Base Product Number : IR1150
Description : IC PFC CTRLR CCM 200KHZ 8SOIC
Contact Now
PFC IC Continuous Conduction (CCM) 200kHz 8-SOIC