IS61NLP25636A-200B2I
Contact Now
IS61NLP25636A-200B2I
Supply Current - Max : 280 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 256 k x 36
Access Time : 3.1 ns
Package / Case : PBGA-119
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 9 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 3.135 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 200 MHz
Supply Voltage - Max : 3.465 V
Manufacturer : ISSI
Description : SRAM 8M (256Kx36) 200MHz Sync SRAM 3.3v