CYD18S18V18-167BBAXI
Contact Now
CYD18S18V18-167BBAXI
Supply Current - Max : 750 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 1 M x 18
Access Time : 4 ns
Package / Case : FBGA-256
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 18 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 1.7 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 167 MHz
Supply Voltage - Max : 1.9 V