CY62157EV18LL-55BVXI
Contact Now
CY62157EV18LL-55BVXI
Supply Current - Max : 25 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 512 k x 16
Access Time : 55 ns
Package / Case : VFBGA-48
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 8 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 1.65 V
Interface Type : Parallel
Supply Voltage - Max : 2.25 V
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Description : SRAM 8Mb 1.8V 55ns 512K x 16 LP SRAM