CY7C1347G-133AXC
Contact Now
CY7C1347G-133AXC
Supply Current - Max : 225 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : 0 C
Organization : 128 k x 36
Access Time : 4 ns
Package / Case : TQFP-100
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Memory Size : 4 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 3.135 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 133 MHz
Supply Voltage - Max : 3.6 V