CY7C1357C-100BZC
Contact Now
CY7C1357C-100BZC
Supply Current - Max : 180 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : 0 C
Organization : 512 k x 18
Access Time : 7.5 ns
Package / Case : FBGA-165
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Memory Size : 9 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 3.135 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 100 MHz
Supply Voltage - Max : 3.6 V