S25FL032P0XNFI003
Contact Now
S25FL032P0XNFI003
Supply Current - Max : 25 mA
Product Category : Flash Memory
Memory Type : NOR
Mounting Style : SMD/SMT
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Memory Size : 32 Mbit
Packaging : Reel
Supply Voltage - Min : 2.7 V
Package / Case : WSON-8
Series : S25FL032P
Interface Type : SPI
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Speed : 104 MHz
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Description : Flash Memory 4M CMOS 3V 50MHz Serial NOR Flash