SST25PF020B-80-4C-SAE
Contact Now
SST25PF020B-80-4C-SAE
Supply Current - Max : 15 mA
Product Category : Flash Memory
Memory Type : NOR
Mounting Style : SMD/SMT
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Memory Size : 2 Mbit
Packaging : Tube
Supply Voltage - Min : 2.7 V
Package / Case : SOIC-8
Series : SST25PF
Interface Type : SPI
Operating Temperature Range : 0 C to + 70 C
Speed : 80 MHz
Manufacturer : Microchip Technology
Description : Flash Memory 2.3V to 3.6V 2Mbit SPI Serial Flash