SST49LF008A-33-4C-WHE
Contact Now
SST49LF008A-33-4C-WHE
Supply Current - Max : 12 mA
Product Category : Flash Memory
Memory Type : NOR
Mounting Style : SMD/SMT
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Memory Size : 8 Mbit
Packaging : Bulk
Supply Voltage - Min : 3 V
Package / Case : TSOP-32
Series : SST49LF
Interface Type : SPI
Operating Temperature Range : 0 C to + 85 C
Speed : 33 MHz