25LC010AT-I/MS
Contact Now
25LC010AT-I/MS
Supply Current - Max : 5 mA
Product Category : EEPROM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 128 x 8
Package / Case : MSOP-8
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 1 kbit
Packaging : Reel
Data Retention : 200 Year
Operating Supply Voltage : 2.5 V to 5.5 V
Interface Type : Serial, 4-Wire, SDI, SPI
Maximum Clock Frequency : 10 MHz
Manufacturer : Microchip Technology
Description : EEPROM 1K 128X8 2.5V SER EE EXT