25LC640AXT-I/ST
Contact Now
25LC640AXT-I/ST
Supply Current - Max : 5 mA
Product Category : EEPROM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 8 k x 8
Package / Case : TSSOP-8
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 64 kbit
Packaging : Reel
Data Retention : 200 Year
Operating Supply Voltage : 2.5 V to 5.5 V
Interface Type : Serial, 4-Wire, SDI, SPI
Maximum Clock Frequency : 10 MHz
Manufacturer : Microchip Technology
Description : EEPROM 64K 8KX8 25V SER EE IND ROTATED PINOUT