PIC32MX695F512HT-80V/MR
Contact Now
PIC32MX695F512HT-80V/MR
Packaging : Reel
Product Category : 32-bit Microcontrollers - MCU
Mounting Style : SMD/SMT
ADC Resolution : 10 bit
Processor Series : PIC32MX6
Package / Case : QFN-64
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Data Bus Width : 32 bit
Core : MIPS32 M4K
Data RAM Size : 64 kB
Operating Supply Voltage : 2.3 V to 3.6 V
Program Memory Size : 512 KB
Maximum Clock Frequency : 80 MHz
Manufacturer : Microchip Technology
Description : 32-bit Microcontrollers - MCU 512KB 128KBR USB-OTG Ethernet 80MHz 10BIT